Trávenie odzrkadľuje stav organizmu

Trávenie
Trávenie odzrkadľuje stav organizmu

Trávenie by malo byť dôkazom toho, že organizmus dokáže systematicky spracovávať potraviny, ktoré sa do tráviaceho traktu dostávajú, ale nedokáže ich spracovať rovnako.
Ľahko si poradí s jedlom, ktoré je zložené z troch – štyroch prirodzených potravín. Zložitejšie jedlá však potrebujú dlhší čas na to aby ich organizmus strávil a aj preto musí vynaložiť viac energie na trávenie.  Aj preto by sme sa mali stravovať tak, aby sme prijali jedlo v štvor- až päťhodinových intervaloch, lenže to mnohokrát nejde, pretože to vyžaduje organizáciu práce, času. Ani ja nie som výnimkou a aj preto mám problémy často s efektívnym trávením.
Som typ človeka, ktorý je takmer vždy a všade, nedokážem sa ovládať. Niežeby som bola hladná, to mi len „oči jedia“ stála. Keď už som sama so sebou nevládala, tak som si zaumienila, že si o vhodnom trávení všetko naštudujem  a potom sa podľa toho zariadim.
Našla som na internete perfektnú stránku na ktorej som sa dozvedela, že keď má človek hlad, treba piť čistú vodu, keď má človek hlad a nie napchávať sa hneď jedlom.Takto sa trávenie upraví a lepšie vie pracovať. Voda totiž nevyžaduje žiadne výnimočné trávenie, dokonale prepláchne celý organizmus a uľaví sa mu. Budem sa musieť premôcť, ak nechcem mať tráviace problémy a keď budem hladná, dať si vodu.Snáď to vydržím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

21 − = 11